Rozmowa z agentem

Rozmowa z agentem

Dworak nieruchomości > Strona – NEWSY > Newsy > Co u nas słychać? > Rozmowa z agentem

Rozmowa z agentem

https://dworaknieruchomosci.pl/rozmowa-z-agentem-miesiaca/

Rozmawiamy z wielokrotnym zdobywcą tytułu Agent Miesiąca, z Mateuszem Łukowiczem, który zdradza nam składniki swojego sukcesu. Tytuł „Agent miesiąca” jest przyznawany przez założyciela i własciciela Dworak NieruchomościGrzegorza Dworaka. 

Kiedy i dlaczego zdecydowałeś się zostać agentem pośrednictwa nieruchomości?

Mateusz Łukowicz: Pośrednikiem nieruchomości postanowiłem zostać po kilku r ozmowach z Grzegorzem Dworakiem. Spotkaliśmy się w zupełnie innych celach, chciałem aby Grzegorz doradził mi w paru kwestiach przy moim pierwszym flipie. Rozmowa jednak zeszła na inne tory. Choć ani Grzegorz nie chciał zatrudniać żadnego pracownika, ani ja nie planowałem zostać pośrednikiem nieruchomości, oboje zmieniliśmy zdanie i zaczęliśmy współpracować.

Za co lubisz swoją pracę?

Mateusz Łukowicz: Jednym z obszarów, za które lubię swoją pracę to kontakt z innymi ludźmi, za to, że uczestniczę i pomagam w jednych z najważniejszych decyzji życiowych. Drugim aspektem są rozwiązania architektoniczne oraz aranżacja wnętrz. Jako że od wielu lat interesuję się fotografią, podoba mi się połączenie pracy z pasją, dzięki której powstają nieziemskie zdjęcia nieruchomości. Praca umożliwia mi elastyczność w życiu codziennym. Wyjście do dentysty wpisuję w kalendarz i ustawiam prace według prywatnych obowiązków.

Jaki jest sekret Twojej skuteczności? 

Mateusz Łukowicz: Myślę, że najważniejszy aspektem jest uważne słuchanie klientów. Podczas spotkania staram się zwizualizować potrzeby ludzi a później szukam idealnego rozwiązania. Kiedy przyjmuje nieruchomość do sprzedaży, staram się zrobić jak najlepsze zdjęcia, film, opis, który przyciągnie uwagę i wypunktuje największe zalety nieruchomości. Nigdy nie naginam faktów ani nie okłamuje klientów, uważam że kłamstwo ma krótkie nogi. Co jak widać przynosi efekty, bo działam już często z polecenia obsłużonych przeze mnie klientów 🙂 Zawsze kiedy coś wykonuję, daje z siebie 100%.

Jaką radę dałbyś osobie, która dopiero zaczyna pracę jako agent?

Mateusz Łukowicz: Aby być wytrwałym i nie poddawać się po pierwszych nieudanych telefonach. Działać na 100%!!

Gdzie widzisz siebie za kilka lat?

Mateusz Łukowicz: Widzę się jako lider grupy osób, którą wyszkoliłem, odnoszącej spektakularne wyniki.

Jak Twoim zdaniem pandemia zmieni branżę nieruchomości?

Mateusz Łukowicz: Nieruchomości to towar luksusowy, ale każdy potrzebuje mieć dach nad głową, dlatego ludzie nadal będą kupować i wynajmować nieruchomości. Niektórzy odłożą swoje plany o nowych czy większych czterech kontach na lepszy moment, a inni wyciągną z kont pieniądze inwestując w nieruchomości z obawy przed inflacją. Sam na jednym ze swoich kont oszczędnościowym podczas pandemii miałem oprocentowanie na minusie, dlatego ludzi których na to stać będą inwestować w nieruchomości, bo jak pokazuje historia, mimo chwilowych spadków cen, ceny nieruchomości cały czas rosną. Natomiast jeśli chodzi o samą sprzedaż nieruchomości, branża musi się dostosować do nowej rzeczywistości, dlatego coraz częściej będą wykorzystywane różne technologie, które pozwolą w bezpieczny sposób obejrzeć nieruchomość i podjąć decyzje o zakupie.

Jak zamierzasz świętować ten sukces?

Pojadę na jakąś małą wycieczkę gdzie będę mógł pstrykać zdjęcia przyrodzie i bliskim :). Ale też odłoże określoną sumę na zakup nieruchomości pod wynajem – sprawia mi przyjemność obserwowanie jak zbliżam się do swoich celów.

Posted By

Dworak Team