Przygotowanie nieruchomości na wizytę fotografa

Przygotowanie nieruchomości na wizytę fotografa

Dworak nieruchomości > Strona – NEWSY > Newsy > Strefa wiedzy > Przygotowanie nieruchomości na wizytę fotografa

Przygotowanie nieruchomości na wizytę fotografa

https://dworaknieruchomosci.pl/przygotowanie-nieruchomosci-na-wizyte-fotografa/

Jak przygotować nieruchomość na wizytę fotografa? –
7 porad

Niezależnie od tego, czy planujecie sprzedaż domu, wynajem mieszkania czy po prostu chcecie uwiecznić piękno swojego wnętrza, dobre przygotowanie przestrzeni jest kluczowe dla uzyskania doskonałych fotografii. Pamiętajcie, że fotografia nieruchomości jest niezwykle ważna, ponieważ to właśnie zdjęcia często stanowią pierwsze wrażenie potencjalnych klientów. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni wewnątrz, jak na zewnątrz.
Oto siedem porad, które pomogą Wam w tym procesie.

1. Uporządkuj przestrzeń: Przed przybyciem fotografa warto przejrzeć nieruchomość i uporządkować przestrzeń. Usuń zbędne przedmioty, które mogą rozpraszać uwagę i sprawić, że wnętrze wyda się zagracone na zdjęciach (niepotrzebne meble, pudła itd.). Upewnij się, że meble są ustawione w sposób estetyczny i że nie ma żadnych niepotrzebnych przedmiotów na widoku.

2. Posprzątaj: Ważne jest, aby nieruchomość była dokładnie posprzątana przed sesją zdjęciową. Odkurz dywany, wytrzyj kurze, wypoleruj powierzchnie. Pamiętaj, że na zdjęciach wszelkie niedoskonałości są bardziej widoczne, więc warto zadbać o czystość w najdrobniejszych szczegółach. W drugą stronę, jeśli doprowadzisz nieruchomość do perfekcji dobry fotograf uwypukli plusy danych wnętrz. Nie chodzi o przekłamywanie i koloryzowanie (to ma krótkie nogi- klient kupujący może czuć się rozczarowany), ale o podkreślenie atutów.

3. Naturalne światło: Fotografowie zawsze preferują naturalne światło, ponieważ potrafi ono cudownie podkreślić urodę przestrzeni. Przed przybyciem fotografa otwórz żaluzje, rolety i zasłony, aby wpuszczać jak najwięcej światła. Sprawdź, czy żarówki są sprawne i dobrze oświetlają pomieszczenia (zwłaszcza na jesień i w zimie).

4. Ustawienie dekoracji: Starannie ustaw dekoracje, aby nadać wnętrzu charakteru i przytulności. Użyj świeżych kwiatów, poduszek, kocy lub innych dodatków, które pasują do stylu i kolorystyki wnętrza. Odpowiednio dobrana i poukładana dekoracja sprawi, że fotografie będą wyglądać pięknie i przyciągną wzrok potencjalnych klientów.

5. Odpersonalizuje powierzchnie: Usuń wszelkie osobiste przedmioty, takie jak zdjęcia rodzinne czy pamiątki, które mogą odwracać uwagę od samej nieruchomości. Pozostaw jedynie elementy wystroju, które nadają przestrzeni charakter. Chodzi również o to, aby potencjalny oglądający mógł już w swojej głowie wizualizować pod siebie. Będzie mu to trudno zrobić, jeśli z każdej strony będą go „atakować” zdjęcia obecnych właścicieli.

6. Kuchnia i łazienka to najważniejsze pomieszczenia: to te pomieszczenia w procesie budowy lub potencjalnego remontu jeśli chodzi o wnętrza są najdroższe. Trudno zatem się dziwić, że potencjalni kupujący zwracają uwagę właśnie na nie (zwłaszcza przy apartamentach). Dlatego właśnie pod zdjęcia warto je dobrze przygotować. Usuń zatem z łazienki ręczniki szlafroki, nadmiar kosmetyków, chemię. Wyczyść i wypoleruj lutra, kabiny prysznicowe, wanny. Jeśli chodzi o kuchnię usuń niepotrzebne rzeczy z blatów eksponując w ten sposób miejsce robocze, wstaw paterę ze świeżymi owocami, do wazonu ustawionego na stole włóż świeże, cięte kwiaty. Pamiętaj ogólnie obowiązuje zasada „im mniej, tym lepiej”.

7. Na zewnątrz: Jeśli posiadasz zewnętrzne przestrzenie, takie jak ogród, taras czy balkon, zadbaj o nie. Przyciągnij uwagę do tych miejsc, aby potencjalni oglądający poczuli się zainteresowani. Usuń wszelkie niepotrzebne przedmioty, skoś trawnik i upewnij się, że rośliny są w odpowiednim stanie. Jeśli posiadasz balkon czy taras zadbaj o kwiaty doniczkowe, stolik i krzesła czy leżaki. Spraw, aby kupujący oczami wyobraźni zobaczył siebie jak tam wypoczywa.

Pamiętajcie, że odpowiednie przygotowanie nieruchomości na wizytę fotografa może znacząco wpłynąć na efektywność sesji zdjęciowej oraz na ostateczny rezultat fotografii. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na uporządkowanie przestrzeni i zadbanie o detale. W rezultacie otrzymacie piękne, atrakcyjne fotografie, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów i sprawią, że Wasza nieruchomość będzie się wyróżniać na rynku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że większość z nas jest wzrokowcami i że obraz sprzedaje.

Zapraszamy również do kontaktu i sprawdzenia naszej wizytówki Google.

Posted By

Dworak Team